Pazartesi, Ağustos 26, 2013

from you, it would be gentle and normal, so no.

Evet, ayda bir bloğa bir şeyler yazmak sanırım biraz ayıp oluyor. (*・_・)ノ⌒*

Bende, ayıp olmasın, ne yazayım acaba diye düşünürken aklıma son zamanlarda resmen takıntı haline getirdiğim manga serisi geldi: Saezuru Tori wa Habatakanai (cıvıldayan kuşlar uçmaz?)

Çünkü bu bloğu açma nedenim olan çizimlerden çoktan vazgeçtim. dljfhlsdjghlskdf

Seri bir Yoneda Kou eseri. İyi BL okuyucularının bir çoğunun çok iyi bildiğinden emin olduğum şahene bir kadın kendisi. Çizimleri ve hikayeleriyle oldukça başarılı. Bulabildiğiniz bütün hikayelerini okuyun derim, şiddetle tavsiye ederim.

Şimdi Saezuru Tori'ye gelirsek eğer...

Yakuza dünyasında oldukça kıdemli olan Yashiro'nun hikayesini anlatıyor. Fakat şöyle bir şey var; Yashiro seks bağımlısı bir mazoşist. "Yakuza ve seks bağımlısı mazoşist" kulağa oldukça garip geliyor biliyorum, ama hikaye o kadar birbirine cuk diye oturmuş.

Hikaye'nin ikinci asıl oğlanı olan -Yashiro'nun koruması- Doumeki ise, iktidarsızdır ve bu Yashiro'nun oldukça ilgisini çeker. Olaylar gelişir.
Hikayenin detaylarına pek girmek istemiyorum, merak edin okuyun :D 

Karakterler oldukça başarılı ve oturaklı. Özellikle Yashiro. Ben bu kadar karizmatik bir karakteri sanırım BL serilerinde ilk kez görüyorum. Malum BL serilerde, amaç/neden/prensip tarzı şeyler çok fazla olmaz. Yashiro'da hepsi var.

Doumeki'nin geçmişi ve içine girmeye çalıştığı hayat göz önüne alınırsa, oldukça güçlü bir karakter olduğu kolayca anlaşılabilir. 

Her ikisininde, içinde oldukları hayata rağmen hala bazı değer ve kuralları olması bence serinin en güzel yanlarından biri. Okuyun. (ц`ω´ц*)

Saezuru'nun "Don't Stay Gold" ve "Tadayoedo Shizumazu, Saredo Naki mo Sezu" olarak iki tane yan hikayesi var. 

Don't Stay Gold, aslında Yashiro'nun arkadaşı Kageyama'nın sevgilisinin hikayesini anlatıyor. Saezuru ile birebir bağlantısı yok. Yashiro ve Kageyama'nın ilişkisi hakkında biraz daha fikir sahibi olmak açısından bence okunması gerekir ama okunmasa da olabilir. Okuyun. (ц`ω´ц*)

Tadayoedo Shizumazu, Saredo Naki mo Sezu, Yashiro'nun lise yıllarını, Kageyama ile ilişkisini ve Yashiro'nun Yakuza hayatına nasıl giriş yaptığını anlatıyor. Yashiro, sanırım acı dolu bir hayat yaşama konusunda bizim Emrah ile kapışabilir, o derece bir hayatı olmuş yani. Okuyun. (ц`ω´ц*)Serinin tek kötü yani, lisanslanmış olması. 2014 yılında, DM seriyi yayınlamaya başlayacaklarını açıkladı. Bu da demek oluyor ki, seriyi online olarak okumak oldukça zorlaşacak. ⌒(>。≪)

Serinin şu an için toplam 10.5 bölümü ve 2 cildi var. Oldukça popülerleşmeye başladığı göze alınırsa, drama CDsi de yakındır. Ay şimdiden seiyuuları düşündükçe heycanlanıyorum. ⊙﹏⊙

Okuyun. (ц`ω´ц*)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder