Çarşamba, Ocak 15, 2014

DMMd: General Route pt.1

Geçen hafta kafayı yiyecek derece oyunu bitirmeye odaklandığım halde, henüz 12 karakter route'ndan 4 tanesini bitirebildim. Koujaku'yu tamamen bitirdim. Noiz'in good ve bad route'u bitti, birde ortaya karışık bir sonu daha varmış beyfendinin onuda bir iki gün içinde bitirmeyi planlıyorum. Bu yazımda da, genel route'u bitirmeyi planlıyorum eğer çok uzun olmazsa.

En son Aoba, Rhyme'ın içine çekilmiş tavşan maskeli biriyle savaşmak zorunda kalmıştı. Ren, Aoba'nın çalıştığı dükkana girip Haga-san(Tenchou)'ı çağırıyor. Biraz dükkanda dinlendikten sonra, Haga-san, Aoba'yı eve gönderiyor.

Aoba, eve gidince ilaçlarını içiyor. Yürümekte zorlanarak odasına çıkıyor, Ren ile birlikte yatıyor. Paketi postalayamayıp, kaybettiği için suçluluk duygusu duyar. Oyunu hatırlamaya çalışır, çok iyi hatırlayamaz. Baş ağrısı devam ediyordur. Uyumaya çalışır ama uyuyamaz. Bunun üzerine müzik dinlemeye başlar. Müzik dinledikçe, baş ağrısı azalmaya başlar ve uyuklamaya başlar. Bu sırada odada bir ses duyar ama uyku sersemi olduğu için çok ciddiye almaz. Uyumaya devam eder.

Rüyasında, daha önce gittiği bir sahilde olduğunu görür. Biriyle konuşuyordur. Konuştuğu kişiyi net göremez, söylediklerini anlamaz. Sivri bir şeyin canını acıttığını söyler. Robotumsu bir ses tarafından uyanması söylenir. Onu uyandırmaya çalışan, Koujaku'nun Allmate'i (Rhyme için kullanılan robotlar = Ren gibi) Beni'dir. Aoba'ya yemeğin hazır olduğunu, aşağıda herkesin onu beklediğini söyler.

Aoba, uyandığında Ren'i bulamaz. Odasından çıktığında, yemek kokularını alır. Aşağa indiğinde, Büyükanne'nin onlar için yemek hazırladığını görür. Koujaku, Aoba'nın uyandığında çok huysuz olduğunu bildiği için Beni'yi gönderdiğini söyler.  Büyükanne, Koujaku'ya habersiz geldiği için kızar. Koujaku, Aoba'ya geleceğini söylediğini söyler. Büyükanne, unutkanlığı yüzünden bu sefer Aoba'ya kızar.

Aoba, Büyükannesinin Koujaku'yu sevdiğinden bahseder. Koujaku, tek başına yaşadığı için sürekli olarak onlarla birlikte yemek yediğini söyler. Büyükanne için, Koujaku ikinci bir torun gibidir.

Yemekten sonra Aoba, banyo yapar. Büyükanne TV izliyordur. Koujaku ise salonda değildir. Aoba, büyükannesine ilaçlarının etkisinin son zamanlarda azaldığını söyler. Büyükannesi, baş ağrıları ile ilgili her şeyi kendisine söylemesini ister.Buna göre yeni bir ilaç hazırlayacağını söyler.

Odasına giderken, Aoba oyun sırasında aldığı hasar yüzünden her yerinin ağrıdığını söyler. Koujaku ve Ren, odada değillerdir. Koujaku, veranda da sigara içiyordur.

Aoba, Koujaku'nun sadece verandasında sigara içtiğini söyler. Kızların yanında ya da müşterilerinin yanında çok farklı olduğundan bahseder. Onlarla birlikteyken acaba gerçekten mutlu olup olmadığını merak eder. Ellerinin ince, uzun ve çok güzel olduğunu ve kuaför olduğu için ellerini çok iyi kullanabildiğini söyler. 

Aoba, küllüğü alarak verandaya çıkar. Koujaku onu görünce gülümser. Aoba küllüğü aralarına koyup Koujaku'nun yanına gelir. Koujaku, mutsuzca hırıldar. Aoba'ya saçlarını neden kurutmadığını sorar. Elini Aoba'ya doğru uzatır, Aoba kendini geri çeker. Koujaku, Aoba'nın burnunu tutar. Aoba'ya hala saçlarını kendi kesip, kesmediğini sorar. Aoba kendi kestiğini söyler. 

Koujaku, Aoba'nın çok güzel saçları olduğunu söyler. Aoba, Koujaku'nun fangirllerini taklit ederek; " Koujaku-san bana iltifat etti~~!!" der. Aoba, saçlarının çok hassas olduğu için makas değdiğinde canının çok acıdığından bahseder ve zaman zaman omuzdan aşağısını kendi kesitiğini söyler. 

Uzun saçlı olduğu için eskiden, herkesin kendisini kız sandığını ve saçları yüzünden hep dalga geçildiğini ve sürekli olarak saçlarının çekildiğini söyler. Koujaku'da ilk başta Aoba'yı kız sanarak, onu hep bu tarz durumlardan kurtarırmış. Aoba'nın kız olmadığını öğrendiğinde çok şaşırmış ama ona karşı tavırları hiç değişmemiş. 

Aoba, gün içerisinde yaşadıklarını Koujaku'ya anlatır. Koujaku, maçta Usui'nin olmamasının garip olduğunu söyler. Tavşanın kendisini tanıdığını söylediğinde, Usui olmadan da maç yapanların olduğunu duyduğunu söyler. Bu durum Koujaku'yu rahatsız eder. Aoba'nın başına yine aynı şeyin gelmesinden endişelenir. Aoba'ya düşmanı olup olmadığını sorar. Aoba "beni kendinle karıştırma" der. Koujaku bir süre sessiz kaldıktan sonra, yapacak işleri olduğunu söyleyerek gider. Bir şey olursa hemen kendisine haber vermesini ister. 

Koujaku gittikten sonra, Aoba Ren ile birlikte yatar. Aoba, Ren'e nasıl emir verdiğini anlayamadığını ama çok doğal geldiğini söyler. Aoba, Ren'i kontrol eder.


 Ren'in sisteminde çok büyük bir problem görmez. Bir problem hissederse Ren'den kendisine haber vermesini ister. Ren ile gün ile ilgili konuşarak uyurlar.

Ertesi gün işe gittiğinde Aoba, Haga-san'dan paketi kaybettiği için özür diler. Haga-san, dünkü teslimatın sahibine ulaşamadığını söyler. Adresin de yanlış verildiğini, ödemeyi önceden aldıkları için Aoba'nın özür dilemesinin gereksiz olduğunu söyler. Bu durum Aoba'nın hoşuna gitmez.  Haga-san, işi olduğunu söyleyerek dükkandan çıkar.

Aoba dükkanda tek başınayken çocuklar dükkana gelirler. Etrafta koşuştururken bir şeyler kırar, Aoba'yı sinirlendirirler. Aoba sinir ile onları dükkandan kovar.

Tam bu sırada çatıdan biri tam Aoba'nın önüne düşer. Aoba düşen kişinin ölüp ölmediğini merak eder. Yukarıdan, nerden ve nasıl düşmüş olabileceğini düşünürken, Clear ayağa kalkar ve Aoba'ya yaklaşır. Aoba'ya "Master, ben iyiyim. Master'ın sesini duyduğum için geldim." der.
Aoba'nın aklı karışır. Clear'a kendisini başkasıyla karıştırmış olabileceğini söyler. Clear, Aoba'yı dün dükkana getiren kişi olduğunu söyler ama Aoba bunu pek inandırıcı bulmaz. Clear, Aoba'nın "Yıkım ve Ölüm" sesini duyduğunu söyler ve Aoba'nın yanaklarını sıkıştırmaya başlar. Aoba'nın dünkü halinden çok farklı göründüğünü söyler. Gerçekten sen benim "Master'ım mısın?" diye sorar. Aoba o kişi olmadığını söyler.

Aoba, Clear'ın renklerinden dolayı ve garip davranışlarından tavşan maskeli kişi olabileceğini düşünür.

Rhyme'da onu yenemeyebilirim ama gerçek hayatta yenme şansım var diye düşünerek bir kaç soru sorar ve Clear'ın sırtını tekmeler. Clear yere düşer. Aoba'dan kendisine zarar vermemesini ister. Aoba, tavşanın Clear olmadığına karar verir.

Aoba işe dönmesi gerektiğini söylediğinde Clear "ben ne yapayım?" diye sorar Aoba gitmesini söyler. Clear uzaklaşırken, bir şemsiye çıkarır. Burada iki tane seçenek çıkar.

✖︎Şemsiye ile ne yapacaksın?
✖︎Sihirbaz mısın?

Ben şemsiyeli olan seçeneği seçtiğimde; Aoba "yağmur yağmıyor, şemsiye ile ne yapacaksın?" diye sorar Clear, "yağmurlu havalarda ıslanmamak için şemsiye kullanılırdı, doğru!" der Aoba'ya teşekkür ederek uzaklaşır. Aoba, birinin kendisiyle dalga geçtiğini düşünerek işe geri döner.

Mizuki, Aoba'nın dükkanından sipariş vermiştir. Aoba'nın o günkü işi bu teslimat ile bitecektir. Mizuki'nin bir dövmeci dükkanı vardır. Dükkanın bekleme salonunu bara çevirmiştir. Mizuki, Aoba'ya dövme yapmak ister. Aoba bu tarz şeylere ilgisi olmadığını söyleyerek red eder. Aoba, paketi teslim ettikten sonra Mizuki, Aoba'yı bir şeyler içmeye çağırır. Aoba, dükkanın normalde hep tıklım tıklım olduğunu ama bu sefer hiç kimsenin olmamasının garip olduğunu söyler. Mizuki, kaybolan çete üyeleri yüzünden artık insanların dışarı çıkmaya korktuğunu söyler.
Mizuki, Morphine grubunu gördüğünü idda eden kişiler ile tanıştığını söyler. Aoba, bu sırada çok güzel tasarlanmış bir dövmeyi görür. Mizuki, bunun çok ünlü biri tarafından yapıldığını söyler. Aoba, bu kişi ile tanışmak ister ama Mizuki, dövmecinin kişiyi bizzat tanıyıp, ilgi duymazsa dövme yapmadığını söyler.

Bu sırada Aoba'nın telefonu çalar. Oyunun başında, ilk teslimat yaptığımız teyze Aoba'yı arar ve büyükannesinin bayıldığını söyler. Aoba koşarak, kadının dükkanına gider. Giderken aklına sürekli kötü şeyler gelir, kendini yatıştırmaya çalışır.

Büyükanneye önemli bir şey olmamıştır. Sadece yürürken düşmüş ve belini burkmuştur. Aoba'yı arayan teyze durumu abarttığı için özür diler. Büyükanne, yürümekte zorlandığı için Aoba, sırtında taşıyarak eve götürür.

Yolda giderlerken büyükanne, Aoba'ya Aoba'nın çocukluğunu hatırlatır. "Eskiden sürekli kaybolurdun, her yerde seni arardım. Seni ben böyle sırtımda eve götürürdüm" der.

Ertesi gün, Aoba büyükannesini doktora götürür. Doktor, büyükannesinin önemli bir problemi olmadığını ama bir süre yatıp, ani harketler yapmaması gerektiğini söyler. Eve döndüktüklerinde büyükanne, Aoba'nın işine gitmesi konusunda ısrarcı olur. Aoba istemeyerek işe gider.
Koujaku, Aoba'ya Mizuki ile karşılaştığını ama iyi görünmediğini söyleyen bir mesaj atar. Bunun üzerine Aoba, Mizuki'yi arar. Mizuki bir problem olmadığını söyler. Aoba, Mizuki'nin gerçekten garip davrandığını ama yalan söylemesi için bir nedeninin olmadığını söyler.

Eve döndüğünde, garip bir şeyler olduğunu fark eder. Kapı kilitli değildir. Aoba endişelenir ama her şey yolundadır. Odasına girdiğinde, odasını darmadağın bulur. Bilgisayarının başında da biri oturuyordur. Aoba "sen ne yaptığını sanıyorsun?!" diye bağırmaya başladığında, "hırsız" oldukça sakin bir şekilde Aoba'ya "Okaeri" diyerek cevap verir.

Aoba, kim olduğunu sorar. Noiz, bilgisayardaki bilgilerin çok karışık olduğunu söyler. Aoba tekrar kim olduğunu sorar cevap alamayınca, Noiz'e evinden çıkmasını söyler. Noiz gülerek ayağa kalkar. Aoba'ya "beni tanımadın mı?" diye sorar. Aoba tanımadığını söyler.  "İkimizinde zevk alacağı bir oyun oynamak ister misin?" diye sorar. aoba bu dialoğun tanıdık geldiğini ama çıkaramadığını söyler. Noiz cebinden tavşanlı anatharlığını çıkarınca Aoba, Noiz'in kim olduğunu anlar. Aoba'nın kendisini tanıdığını anlayınca "Sence de yanlış bilgilerle insanları kuryeye göndermek çok eğlenceli değil mi?" diye sorar. Aoba'yı kendine getirmek için en iyi yöntemin bu olduğunu söyler. Aoba bunu duyduktan sonra daha da sinirlenir. Noiz, Aoba'ya Rhyme'ı nasıl kullandığını anlamadığını söyler. Kendisini nasıl yendiğini sorar. Aoba, hatırlamadığını söyler. Noiz ısrarcı olur. Aoba'dan cevap alamayınca, bu şekilde mi kaçmayı planlıyorsun? diyerek Aoba'yı sıkıştırır. Gerekirse zor kullanabileceğini söyler. Rhyme'da tekrar savaşmayı teklif eder. Aoba, Rhyme oynamasını bilmediğini söyler. Noiz, oynamazsa Ren'e zarar vereceğini söyler. Aoba, sinirlenmeye başlar. Burada;

✖︎Karşılık ver,
✖︎Söylen

olarak iki seçenek çıkıyor. Ben 'karşılık ver' dedim. Aoba, Noiz'i tekmelemeye çalışır ama başarısız olur. Noiz, Aoba'nın bacağını tutarak yere yığar ve üstüne oturur. Kollarını kıvırmaya başlar. Rhyme oynamazsa kollarını kıracağını söyler. Aoba oynamak istemediğini söyler. Bunun üzerine

✖︎Merdivenlerde ses duy,
✖︎Çatıda ses duy

olarak iki seçenek daha çıkar. Merdivenleri seçtiğimde Koujaku, hızla içeri girer ve Aoba'yı kurtarır. Noiz ile kavga etmeye başlar. Bu sırada Clear, verandanın camını tıklatır. Clear'ı gören Aoba şaşırır.
Büyükanne bir hışımla odaya dalarak herkesin mutfağa inmesini söyler.

burada bir ara veriyorum devamı gelecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder