Cuma, Ocak 17, 2014

DMMd: General Route pt.2


Büyükanne bizimkileri mutfağa indirdikten sonra hepsine yiyecek hazırlar. Yemekleri bittikten sonra Koujaku, Aoba ile özel bir şey konuşmak istediğini söyler. Birlikte koridora çıkarlar.

Koujaku, Mizuki'nin bugünki kavgayı sonlandırmak için hiçbir şey yapmadığını, ona nasıl olduğunu sorduğunda kendisini terslediğini söyler. Aoba kaybolmalardan bahsederken, Aoba'nın arkasındaki tavşan küplerinden biri "Morphine! Morphine! diğerek mutafağa geri döner.

Koujaku sinirle mutfağa dönüp Noiz'e konuştukları konunun ciddi olduğunu ve onları dinlememesi gerektiğini söyler. Noiz, "korkuyorsanız, Ribster'ı bırakırsınız" der. Noiz ve Koujaku küçük bir laf dalaşına girerler. Büyükanne, gürültü yapacaksanız evimden çıkın diye çocukları tersler. Koujaku özür diler. Noiz ben eve gidiyorum diyerek çıkar. Clear çıkarken, Aoba "bir daha gelmek istersen normal şekillerde gelebilirsin" der. Clear, normalin ne olduğunu anlamaz ama teşekkür ederek çıkar.

Koujaku, Aoba'dan da davranışları için özür diler. Aoba, Koujaku'yu en son ne zaman bu kadar sinirli gördüğünü hatırlamadığını söyler. Koujaku, Noiz'i daha önce gördüğünü söyler. Mizuki, konusunu da araştıracağını söyleyerek çıkar.

Aoba, Noiz'in tavşanlı saldıran olduğunu söylemeyi unuttuğunu hatırlar. Ama Koujaku'ya bunu söylememenin daha mantıklı olacağına karar verir. Odasını biraz topladıktan sonra uyur.

Ertesi gün işe gider. Telefon çalar, telefonu açar ama kimse konuşmaz. Gene çocuklar gelir, etrafta koşuşturmaya başlar. Aoba, onlarla uğraşırken Noiz gelir. Çocuklar, Noiz'e doğru koşmaya başlar. Noiz, çocukların ikisini atlatır, Mio'yu yakalar ve kızın elinden öper. Mio ve kardeşleri koşarak dükkandan çıkarlar. Aoba, Noiz'in çok garip olduğunu söyler. Noiz, o kadar garip olmadığını söyleyerek Aoba'yı öper. Aoba, bunu neden yaptığını sorar. "Erkekler birbirini öpmezler!" der. Noiz sadece "Öyle mi?" diyerek cevap verir.

Bunun üzerine Aoba, Noiz'e neden geldiğini sorar. Noiz, Aoba'ya kendi grubuna katılmasını teklif eder. Burada;

✖︎Reddet
✖︎Üzerinde konuş

olarak iki seçenek çıkıyor. Ben "Reddet" dedim. Bunun üzerine Noiz, "sen teklifimi kabul edinceye kadar her gün gelmeye devam edeceğim" der. Aoba'nın çok güçlü olduğunu ve onunla tekrar yarışmak istediğini söyler. Aoba, kendisni başkasıyla karıştırdığı konusunda ısrarcı olur.

Noiz, Usui'nin bugün, Aoba'nın dükkanının önünde maç yapacağını söyler. Aoba, dışarıdan sesler duyar. Noiz, Aoba'yı sürükleyerek dışarı çıkarır. Noiz, tavşan küplerinin kendisinin Allmate'i olduğunu söyler Aoba, Noiz'in bu kadar şirin bir Allmate'i olmasına şaşırır. Tavşan küpleri, Aoba'nın çantasını çekiştirir. Çantası yere düşer. Çantayı Koujaku alır.

Koujaku ve Noiz'in taraftarları birbirlerine laf atmaya başlarlar. Kavgaları Ribs vs. Rhyme kavgasına dönüşür.

Koujaku bu noktadan sonra vazgeçmeyeceğini söyler. Bu noktada başka bir seçenek çıkar;

✖︎Koujaku'ya seslen
✖︎Noiz'e seslen.

Ben Koujaku'yu seçtim. Aoba, Koujaku'ya sakin olmasını söyler. Ama çıkan kargaşada iki kişi Aoba'ya saldırır. Aoba, kendini korumayı başarır. Bu sırada, Akushima oyunu engellemek için gelmiştir. Akushima'nın geldiğini görenler kaçmaya başlar. Koujaku'da Aoba ile birlikte kaçar.

Sakin bir yere geldiklerinde Koujaku, Aoba'ya Noiz'in  Tavşan maskeli kişi olduğunu söyler. Aoba, cevap vermeyince Koujaku, Aoba'nın zaten bunu bildiğini anlar. Aoba, hatırladığı kadarıyle olanları anlatır. Koujaku, Noiz'in rövanş istediğini öğrendiğinde bunun çok çocuksu bulduğunu ve kendisine her şeyi anlatabileceğini söyler. Mizuki'yi ziyarete gidelim mi diye sorar. Aoba, hala iş saatleri içinde olduğunu hatırlar. Haga-san'ı arayıp özür diler. Haga-san dükkana geldiği için önemli olmadığını söyler. Aoba, Koujaku ile birlikte Mizuki'ye gider.

Mizuki'nin dükkanının olduğu sokağa geldiğinde Aoba, bir terslik olduğunu düşünür. Mizuki'nin grup üyelerini göremeyince endişelenmeye başlar. Mizuki'nin dükkanı boştur ve Dry Juice ambleminin üzeri siyah ile çizilip yerine Morphine amblemi yapılmıştır.
Aoba birilerini bulabilme umuduyla, sokakta koşmaya başlar. Bu sırada, yerde kan izleri görür. Aoba, neler olduğunu merak eder. Koujaku, Mizuki'yi arar ama ulaşamaz. Aoba, birilerinin ayak sesini duyar. Gelen Virus ve Trip'tir. İkili bu bölgeden sorumlu olduklarını söyleyince Koujaku, onların yakuza olduğunu anlar ve Aoba'ya neden yakuzalar ile arkadaşlık yaptığını sorar. Aoba, "ben onlarla yakuza olmadan önce tanışmıştım." der. Bu durum Koujaku'nun hoşuna gitmez. Virus ve Trip, Aoba ile olan arkadaşlıklarının işleri ile ilgisi olmadığını söylerler. Aoba, Dry Juice'in Morphine tarafından yok edildiğini söyler. Virus ve Trip, Morphine diye bir grup olmadığını ismin tamamen uydurma olduğunu söylerler.

Birilerinin Morphine ismini kullanarak grupları dağıttığından bahsederler. Aoba, onlara bir şey bilip bilmediklerini sorar. Sadece, "dün gece kontrol yapmak çok zordu" derler. Kendilerinin de Dry Juice üyelerini aradıklarını ve bir şey öğrenirlerse Aoba'ya haber vericeklerini söylerler.
Aoba'yı dikkatli olması konusunda uyarırlar. Koujaku, Ribsters işlerine karışmamalarını söyler.  Virus, Koujaku'nun kendilerini sevmese bile bölgelerinde olan olayları kontrol altında tutmak zorunda olduklarını söyler. Bu sırada polis gelir. Virus ve Trip kaçmalarını tavsiye eder. Hepsi aynı anda kaçmaya başlar. Polisler arkalarından ateş eder.

Aoba, çok sinirlenmiştir ve bunu yapan kişiyi bulacağını söyler. Koujaku da, olayı araştıracağını söyler ayrılırlar. Bu sırada, yine Silent Oath oyunundan Aoba'ya bir mesaj gelir. Aoba mesajı okumadan siler. Mesaj Aoba, bir tanesini açıp okuyuncaya kadar arka arkaya gelmeye devam eder. Aoba, mesajı açtığında prensesin kaçırıldığını gösteren bir animasyon izler. Aoba, mesaja anlam veremez. Eve gitmeye karar verir.

Eve giderken büyükannesinin evde olup olmadığını merak eder. Oyunu gördükten sonra içinde kötü bir his olduğunu söyler. İlk önce evi arar, kimse açmaz. Sonra büyükannesini cepten arar, büyükanne telefona cevap vermez. Aoba koşarak eve gider.

Evde kimse yoktur. Aoba, genkandan çıkacakken ayağına iri bir şey takılır. Yerde biri yatıyordur. Yerde yatanın kim olduğunu anlamaya çalışırken Mink, Aoba'nın yanına gelir. Aoba, büyükannesinin nerde olduğunu sorar. Mink cevap vermez. Bir grup Aoba'yı yakalar. Aoba karşılık vermeye çalışsa da, başarısız olur. Aoba'yı bayıltarak kaçırırlar.

Ne uzun oyunmuş arkadaş bitemedi. Devam edecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder