Çarşamba, Ocak 22, 2014

DMMd: General Route pt.3

Yay~~~~~
Oyunu tamamen bitirdim. (`・ω・´)ゞ
Oyunda toplam 13 farklı hikaye var. Genel/ortak hikayeyi bu post ile bitirip, karakterlerin hikayesini ayrı ayrı yazmayı planlıyorum. 

Evet, en son Aoba eve geldiğinde büyükannesini evde bulamamış, onun yerine evinde iri yarı bir adam ile karşılaşmıştı ve kaçırılmıştı.

Aoba, kendine geldiğinde, karşısında yine Mink'i görür ve büyükannesinin nerde olduğunu sorar. Mink, Aoba'yı saçlarından tutarak, "önce içinde olduğun durumu anlamaya çalış." der. Aoba, Mink'in arkasındaki adamların ellerinde silah olduğunu görür. Mink, tek haraketi ile Aoba'yı öldürebileceğini söyleyince Aoba susar. Aoba'nın sustuğunu gören Mink, Aoba'yı bırakır ve adamlarına bir emir verir. 


Adamlar Aoba'yı gasp etmeye başlarlar. "Mink-san'ın emirlerine uymalıyız." diyerek Aoba'yı soymaya başlarlar. Aoba, direnmeye çalışır ama bir anda baş ağrısı yüzünden kendin geçer "Yok olun" diyerek bayılır. 

Aoba, karanlık bir oda da Mink ile başbaşadır. Mink'in bir şeyler söylediğini ama anlayamadığını söyler. Kendine geldiğinde, Aoba odada tek başınadır. Başı hala ağrıyodur. Çantasında ilaçlarını arar ama bulamaz. Bu sırada, kapı açılır ve odaya biri girer. Aoba'ya uyanıp uyanmadığını sorar. "Sen, Heibon'dan Aoba'sın değil mi?" diye sorar. Eskiden sürekli ordan alışveriş yaptığını ve Aoba ile en sonunda tanışabildiği için çok mutlu olduğunu söyler. İsterse, onu burdan çıkarabileceğini söyler. Aoba'dan konuşmasını ister. Aoba, adamın sesini tanır. Oyunun en başında, telefonda Aoba ile tanışmak istediğini söyleyen kişidir.

Elindeki silahı Aoba'ya doğru tutarak, konuşmasını söyler. Aoba'ya dokunmaya başlar. Bu sırada Mink içeri girer. İkisini de odadan sürükleyerek çıkarır. Aoba'yı uyandığı ilk odaya geri götürür. Odadaki adamlar, Mink'in çok sinirlendiğini ve ikisini de cezalandıracağını söylerler. Mink, adamın kemiklerini kırar. Aoba'yı kolundan tutarak çıkardığı odaya geri götürür. 

Aoba, Mink'in dengesiz biri olduğunu söyler. Kendisinden ne istediğini ve büyükannesinin nerde olduğunu sorar. Mink, Aoba'ya "kendin hakkında hiçbir şey bilmiyorsun." der. Adamın, Aoba'nın sesi yüzünden baştan çıktığını ve Aoba'nın sesi ile insanların zihnini kontrol edebildiğini söyler. Aoba, bunları nerden bildiğini ve büyükannesinin nerde olduğunu söylemesini ister. Mink, büyükannesinin yerini bilmediğini ama önceliğinin Aoba olduğunu söyler. Mink, cebinden Aoba'nın ilaçlarını çıkarır. İlacın ne olduğunu sorar. Aoba, baş ağrısı için aldığını söyler. Mink "hiç inandırıcı cevaplar vermiyorsun." diyerek, Aoba'nın bir bağımlı olduğunu söyler. İlaçları cebine koyarak odadan dışarı çıkar. Mink'in arkasından odaya iki kişi girer, sürükleyerek iki kişi daha getirirler. Mink, baygın adamların boğazlarına bakmasını söyler.Aoba, baygın adamları tanır. Dry Juice'ın elemanlarıdır ve boğazlarında Morphine'in amblemi vardır. Mink, adamların eve Aoba'yı da kaçırmak için geldiklerini söyler. Aoba'ya şartlarını kabul ederse, kendisine yardım edebileceğini söyler. 

Antlaşma, Aoba; Mink'in dediklerine harfi harfine uyacak, karşılığında Aoba'nın büyükannesini bulmasına yardım edecektir. Aoba, Mink'e kendisinden ne istediğini sorar, Mink "bunu henüz bilmene gerek yok" diye karşılık verir burada, 

✖︎Mink'i dinleme
✖︎Teklifi kabul et

olarak iki seçenek çıkar. Ben teklifi kabul ettim. Bunun üzerine, Mink "kısa bir süre içinde çıkacağız, hazırlan" der ve Aoba'ya ilaçlarını vererek odadan çıkar. Mink'in arkasından papağını odaya girer ve Aoba'ya çantasını getirir. Aoba'nın telefonu ve Ren içindedir. Aoba, Ren'i kontrol eder. Sağlamdır. Telefonunu açar. Koujaku'nun cevapsız aramalarını görür. Koujaku'yu arar. Koujaku'ya iyi olduğunu kısa bir süre içinde geleceğini söyler. 

Dışarı çıktıklarında, Aoba terk edilmiş bölgede olduklarını fark eder. Mink, ara sokaklardan gider. Bu sırada baş ağrıları yüzünden Aoba, geri kalır ve Mink'i göremez.

✖︎Bir şey yapma,
✖︎Mink'e seslen,

şeklinde iki seçenek çıkar. Aoba, Mink'e seslendiğinde Mink'in hemen yan sokağın başında olduğunu görür. Aoba, Heibon'a döndüğünde, Clear çatıdan atlar. Aoba'ya "dün akşam uzaklardan sesinizi duydum çok endişelendim, master!!" der.

✖︎Gerçekten beni duydun mu?
✖︎Hızla dükkana gir.

Gerçekten beni duydun mu diye sorduğumda,  Clear, "master nerde olursa, olsun ben onun sesini duyarım."der. Mink'in garip bir ifade ile izlediğini görünce, Aoba, hemen içeri girer. 

Aoba'nın kaçırıldığını Koujaku'ya haber veren Clear olmuştur. Koujaku, Aoba'yı görür görmez, rahatlar ama arkasından Mink'i görünce sinirlenir. Mink'in hapisaneden kaçmış kaçakların oluşturduğu "scratch" grubunun lideri olduğunu söyler. Mink'in Aoba'dan ne istediğini sorar. Aoba, büyükannesinin kaçırıldığını ve Mink'in ona yardımcı olacağını söyler. Koujaku, buna inanamaz. Aoba, Moprhine'in amblemini gördüğünü söyler ve Koujaku'nun kendisine güvenmesini ister. Koujaku istemeyerek, bu durumu kabul eder. Mink'in papağını ağzında Noiz'in tavşan küplerinden birini getirir.


Mink, Aoba'dan Noiz'i çağırmasını ister. Aoba, Noiz'e nasıl ulşacağını bilmediğini söyler. 

"Müşterilerin ile nasıl konuşuyorsan öyle konuş, gelecektir." der. Aoba, tavşan kübünü tutarak Noiz'e, "bana yardım et ne istersen yaparım" der. Bu söyledikleri Koujaku'nun hoşuna gitmez. Birkaç dakika sonra Noiz gelir. 
Noiz, Dry Juice'un kimsenin onları kolay kolay bulamayacağı bir yerde saklanıyor olabileceğini söyler. Mink, Noiz'e katılır. Büyükannesinin Keisen'de saklanıyor olabileceğini söyler. Noiz'e bunu araştırmasını emreder. 

Noiz, emir almaktan hoşlanmaz ama araştırmaya başlar. Keisen'in ağına bağlanmaya çalıştığında bir problem ile karşılaştığını ve bunun normal olmadığını söyler. Koujaku, bölgeyi bilmemelerinin büyük bir dezavantaj olduğunu söyler. Clear, o bölgeyi çok iyi bildiğini söyler. Hiç kimse Clear'ın söylediğine inanmayınca, Clear bölgenin krokisini çizer.

Noiz, Clear'ın krokisini bilgisayardan kontrol ettiğinde, Harita ile uyumlu olduğunu görür. Bunun üzerine Mink, herkesin bireysel davranmasını teklif eder. Koujaku ve Clear'ın güvenilmez olduklarını ima eder. Aralarında kavga etmeye başlarlar. Aoba, bu duruma sinirlenir ve herkese bağırmaya başlar. Hepsi bir anda susarlar. Keisen'e birlikte gitmeye karar verirler.

Clear, herkesi gidecekleri yere götürür. Bir çöplüğe gelmişlerdir. Aoba, burayı Silent Oath oyununa benzetir. Clear, sesler duyduğunu söyler. Doğru yere gelmişlerdir. Noiz, ağa girmeye çalışacak, Koujaku, Clear ve Mink ise Aoba ile birlikte içeri gireceklerdir.

✖︎Noiz'in yaptığına bak
✖︎Noiz'in yanına git

birinciyi seçtiğimde; Aoba, Noiz'in çok meşgul göründüğünü söyler ve rahatsız etmek istemez. İçeri gireriz. İçeride bir sürü siyah kapişonlu adam vardır. İçeri girdiğimizde hepsi üzerimize doğru koşarak gelmeye başlar.

Aoba, adamların hipnotize olmuş olabildiklerinden şüphelenir, hepsi ifadesizdir. Biraz daha dikkatli baktığında hepsinin Dry Juice üyesi olduğunu fark eder. 

✖︎Clear'a seslen
✖︎Clear'ı ara

Aoba, Clear'a seslenmek istediğinde, Clear'ın tam arkasında olduğunu görür. Clear, Aoba'nın etrafındakileri temizler. 

✖︎Koujaku'ya yardım et,
✖︎Koujaku'ya yaklaş

Aoba, serbest kalınca Koujaku'ya yardım eder. Koujaku'da savaştıkları kişinin Dry Juice üyeleri olduğunu fark etmiştir. Aoba'ya büyükannesini bulmasını söyler. Clear ve Mink ile birlikte bir koridora doğru koşarız. Koridor'un diğer ucundan bize doğru birileri gelmeye başlar. Mink, burayı Clear ile birlikte temizleyebileceklerini söyler ve Aoba'nın ilerlemesini söyler.

✖︎Mink'i dinle,
✖︎Tereddüt et

Aoba, Mink'i dinler ve bulduğu ilk kapıdan dışarı otoparka çıkar. Arabaların birinin içinde, büyükannesini görür ve seslenir. Biri, Aoba'ya sakin olmasını söyler. Aoba, konuşanın Mizuki olduğunu fark eder.

Aoba, karşısındakinin Mizuki olduğuna inanamaz. Mizuki, kendisini yakalamak için adamlar gönderdiğini ama Aoba'nın kendi ayakları ile kendisine geldiğini inanamadığını söyler.

Aoba, Mizuki'ye birileri tarafından kontrol edildiğini ve onun için çok endişelendiklerini söyler. Mizuki, Aoba'yı defalarca grubuna çağırdığını ama Aoba'nın hiç ilgi göstermediğini söyler. Aoba'nın neden hala bir gruba katılmadığını sorar. Kendilerine katılmasını söyler. Aoba kabul etmez. Mizuki'nin Ribster konusunda hep ciddi olduğunu ama bu kadarının çok garip olduğunu söyler. Mizuki, "şaka yaptığımı mı sanıyorsun?" der ve büyükannesini arabadan çıkarır ve boğazına bir bıçak dayar. 

Bunu gören Aoba, Mizuki'ye doğru koşar. Onu tuttuktan sonra görüşü bulanıklaşmaya başlar. Aoba, bu hissin tanıdık geldiğini söyler ve birden kendini Mizuki'nin dükkanında bulur.

Dükkan tıklım tıklım doludur ama müşterilerin hiçbirinin yüzü yoktur. Rib'in artık eski moda olduğunu ve Rhyme'ın daha eğlenceli olduğu hakkında konuşuyorlardır. Aoba, yüzü olan birini görür. Bu kişi, Aoba ile göz göze geldiğinde kaçmaya başlar. Aoba peşinden gider. Bu kişi Mizuki'dir. Aoba'dan kendisine yardım etmesini ister. Bir anda her taraf kana bulanır. Mizuki, üyelerinin artık Ribs'den sıkıldığını, bunu önlemek için bir şeyler yapmak zorunda olduğunu söyler. 

Bir Morphine üyesi ile tanıştığını, ilk başta ona güvenmese de, zaman içinde Morphine'e katılırsam grup üyelerim sıkılmaz diye düşünerek Morphine'e katıldığını ama hata yaptığını söyler ve kendinden geçer. Aoba'nın başı ağrımaya başlar.

Aoba, tekrar otoparkta uyanır. Herkes iyidir. Büyükanne kurtarılmıştır. Aoba, başının ağrıdığını söylediğinde büyükannesi, eve gidiyoruz hemen ilaçlarını iç der. Aoba tekrar bayılır. 

Aoba, tekrar uyandığında evindedir. Hala başı ağrıyordur. Mutafağa indiğinde herkesi orda bulur. Büyükannesi, olanları anlatmaya başlar. Moprhine, grubu Toue'nin emrindedir ve grup üyelerinin beyinlerini yıkayarak himayesine alıyordur. Mizuki ve grubunun da beyninin yıkandığını ve kendisini kaçıranların onlar olduğunu söyler. Mizuki ve grup üyeleri hastaneye kaldırılmıştır. 

Büyükanne, yirmi sene önce Toue'nin araştırmacılarından biri olduğunu söyler. Toue'nin şu an kullandığı bu beyin yıkama, yöntemini geliştiren kişidir. Toue'nin bu şekilde insanları himayesine çekmeye çalışmasının altında önemli bir şeyler olduğunu Toue'nin durdurulması gerektiğini söyler. Aoba'nın yaşadığı bir kaza sonucu hafızasını kaybettiğini eskiden Rhyme kullandığını ve bazen çok farklı birine dönüştüğünü anlatır. Aoba'nın, başkalarının zihinlerine girebildiğini, Mizuki'yi kurtarma şansı olduğunu ama kurtarmak yerine Mizuki'nin beynini yıkadığını söyler. Aoba bu duyduklarından sonra çok büyük bir suçluluk duygusu yaşar. Büyükannesi, konuşmalarına daha sonra devam edebileceklerini söyler. Aoba, uyumak üzere odasına çıkar.

 Aoba, Virus'un telefonuna uyanır. Virus, polislerin evlerine baskın yaptığını ve Aoba'ya da baskın yapmaya geldiklerini söyler. Aoba'ya kaçmasını tavsiye eder. Bu sırada Akushima, Aoba'nın evine gelmiştir ve Aoba'ya teslim olmasını söyler. Aoba, aşağa indiğinde herkesi salonda bulur. Haga-san, Aoba'ya Platinum Jail'e girebilmesine yardımcı olacağını ama öncelikle güvenli bir yere gitmesini söyler. 

Aoba; Clear, Noiz, Koujaku ve Mink ile birlikte evden kaçar.

Bununla birlike oyunun ortak hikayesi bitmiş olur. (*^◇^)_旦

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder