Pazartesi, Ocak 06, 2014

DMMd: no homo part.1

Evet, hafta sonu iki saate yakın oynayabildim. Oynarken vaktin nasıl geçtiğini de fark etmedim. İşim olmasaydı herhalde daha oynardım. Bu yazı diğerine oranla çok daha uzun olacak. Fakat hala daha neyin ne olduğunu öğrenme kısmındayız. (;¬_¬) 

En son, Dry Juice çetesinden Mizuki ile konuşuyorduk. Mizuki, Aoba'yı bir grup serseriden kurtarmıştı ve bizimle konuşuyordu. Mizuki, kaybolan çete üyelerinden bahseder. Bazıları hafızaları silinmiş bir şekilde geri dönebilmiştir. Çeteler arasında bu kaybolmaların sorumlusu olarak Ribsters'ın efsanevi grubu Morphine'in sorumlu olduğu söylentileri dolaşmaktadır. Fakat Mizuki'ye göre, Morphine'in varlığı tamamen bir efsaneden ibaret. Çünkü grubun yaptığı söylenen şeyler gerçek olamayacak derece saçma şeylerdir. 

Bu sırada, sokakta bir gürültü olur. Mizuki, gürültünün kaynağının ne olduğunu görebilmek için kalabalığa doğru ilerler. Aoba, Mizuki'nin arkasından yavaşça kalabalığa yaklaşırken, ortalığa beyaz bir ışık yayılır. Aoba'nın arkasından gelen heycanlı bir grup Aoba'yı da kalabalığa sokar.

Kalabalık Usui için tezarhürat etmektedir. Usui(→), Prayer ve Rout44 nickli iki tane oyuncu ile birlikte ortaya çıkar. Bir anda Aoba'nın başında keskin bir ağrı girer, yere yığılır. 

Kendine gelip, ayağa kalkmaya başladığında karşısında Virus ve Trip'i görür. Bu ikisi her ne kadar ikiz gibi görünseler bile, kardeş değillerdir. Şehrin terk edilmiş kısmında yaşıyan ve en güçlü yakuza grubunun üyeleridir. Rhyme oyunlarının ulu orta sokakta oynanması konusunda rahatsızdırlar ve oraya o günkü oyunu durdurmak için gelmişlerdir. Aoba ile uzun süredir tanışıyorlardır ve Aoba'ya çok yardımcı olmuşlardır.

Virus gözlüklü olandır ve kendini Trip'e benzeten kendisir. Bu ikili, birkaç kez Aoba'nın hayranı olduklarını söylediklerinin de dip notunu düşeyim. 

Bu sırada, Akushima isimli bir detektif ortaya çıkar ve Usui bir anda ortadan kaybolur. Detektif de, Virus ve Trip gibi Rhyme oyununu sonlandırmak için gelmiştir. Oyunun hakemi olan Usui ortadan kaybolunca, oyun iptal edilir. Oyunu izleyen kalabalık yakalanmamak için kaçmaya başlar. Virus ve Trip, Aoba'ya kaçmasını tavsiye edip, kaçarlar. Ara sokaktan çıkıp, ana caddede koşarken, bir motorsiklet neredeyse Aoba'ya çarpar. Çarpan, Aoba'ya bakıp, hiçbir şey söylemeden kaçar gider. Aoba çok sinirlenir ama bu tarz şeylerin sürekli yaşandığını söyler ve bir şey olmadığı sürece önemli olmadığını söyleyerek eve döner. 

Aoba, eve geldiğinde büyükannesi kendisini sinirle karşılar.  Aoba yine işe giderken, kapıyı kilitlemeyi unutmuştur. Aoba özür diler ve bir dahaki sefere daha dikkatli olacağını söyler. Burda büyükannesinden Aoba'nın 23 yaşında olduğunu öğreniriz. Sürekli kavga etseler de, Aoba büyükannesini sevdiğini söyler. Aoba'nın ailesi, çok "özgür ruhlu" oldukları için, hiç evde olmazlarmış. Bu yüzden Aoba'yı büyükannesi yetiştirmiştir. Öyle ki, aynı evde yaşamalarına rağmen anne ve baba bazen bir sene boyunca hiç eve uğramazlarmış. Tam Aoba, bu sefer geri dönmeyecekler diye düşünmeye başladığı zamanlarda, geri dönüp bir kaç gün içerisinde tekrar kaybolurlarmış.

Yemek yerlerken, Aoba'nın başı yine ağrımaya başlar. Büyükannesi, Aoba'nın baş ağrıları için özel bir ilaç yapmıştır. Büyükannesi, oldukça saygı gören bir "doktordur." Aoba'nın baş ağrılarını sadece onun ilacı dindirebilmektedir. Aoba'nın gençliğinde başlayan bu ağrıların sebebi ise bilinmemektedir. 

Toue şirketi, Midorijima adasını satın aldığında, adadaki mülk sahiplerinden, oldukça uygun fiyatlar karşılığında mülklerini satma teklifinde bulunmuştur. Bu teklifi kabül edenler, mülklerini sattıktan sonra adadan taşınmışlardır. Fakat, teklifi kabül etmeyenlere Toue, adayı asla terk edememe cezasını vermiş. Platinum Jail kurulduğunda, buradaki lüks hayatın devamlılığını sağlayabilmek için, adanın geri kalanının doğalgaz, su ve elektirik gibi temel ihtiyaçlarından kesinti yapılıyor. Adadan çıkmak için ise, Toue şirketinden izin almak gerekiyor ve Toue bu izni asla vermiyor. 

Yemekten sonra Aoba odasına çıkıyor. Burada Ren, Aoba'ya bu sabah cep telefonuna yüklenen sistemi hatırlatıyor. Aoba, bunu unutmuştur. Telefonunda programa baktığında yüklenenin bir RPG olduğunu görür.  Aoba, oyuna bir göz atmak ister. Super Mario Bros.'a benzer Silent Oath isimli bir oyun açılır. Oyun birinci bölümün sonunda "Devam edecek" diyerek sonlanır. Bundan sonra Aoba uyur.

Ertesi gün işe gittiğinde Aoba'nın başı yine ağrımaya başlar. Tenchou, yine gönderilmesi gereken bir paket olduğunu söyler. Bu sefer, Aoba'nın başına çok daha kuvvetli bir ağrı girer. Tenchou, kendini iyi hissetmiyorsa, izin alabileceğini söyler. Fakat Aoba, paketi götürebileceğini söyler.

Sorumluluk sahibi Aoba, kuryenin sokağına girdiğinde duvarların Koujaku'nun çetesi olan Beni-shigure'nin amblemleri ile dolu olduğunu söyler. Koujaku'nun çetesi Ribsters çeteleri arasındaki üye sayısı en az olan çetedir. Çete tamamen, Koujaku'ya saygı duyan erkeklerin kendi istekleri ile bir araya gelmeleri ile oluştuğu için şehirdeki en popüler çetedir. Koujaku, yapı olarak kavga etmeyi seven biri değildir fakat şu ana kadar girdiği kavgaların hiçbirini de kaybetmemiştir. 

Grubu da, kendisi gibi hakama giyiyor. Yaşlılara ve yardıma ihtiyacı olan herkese yardım ettikleri için, sevilen tek Ribster grubu Beni-shigure'dir.

Koujaku, iki kız ile sarmaş dolaş bir şekilde yolda yürürken Aoba ile karşılaşır. Kızlar ilk başta Aoba ile ilgilenmezler. Koujaku, Aoba'nın çocukluk arkadaşı olduğunu söylediğinde, kızlar şaşırırlar. Aoba, aslında Koujaku ile çocukluk arkadaşı sayılamayacaklarından bahseder. Küçükken adaya annesi ile birlikte gelen Koujaku bir kaç sene adada yaşadıktan sonra adadan taşınıyorlar. Koujaku ise, 3 sene önce adaya tek başına geri dönerek kendine bir düzen kuruyor.

Kızlar, Aoba'yı beğenmezler. Kızlardan biri, Aoba'nın uzun saçlı olduğunu fark eder. Bu durumu "kawaii" olarak nitelendirir. Diğer kız ise, Aoba'yı kıza benzetir. Bu sırada, kızlardan biri Aoba'nın saçlarına elini uzatır. Ve;

✱ Kızın elini it,

✱Hiçbir şey yapma.

olarak oyunun ilk seçeneği çıkar. Burada ben hiçbir şey yapma'yı seçtim. Bunun üzerine, Koujaku, kızın elini tutarak; "ben tam yanındayken, başka bir erkek ile ilgilenmen ne kadar da üzücü" der. Aoba insanların saçına dokunmalarından hoşlanmadığını, Koujaku'nun bunu bildiği için bu yaptığından dolayı ona minnettar olduğunu söyler.

"Ne oldu, erkekliğimden mi etkilendin yoksa?" diye soran Koujaku'ya Aoba; "Kapa çeneni, Hipo!" olarak karşılık verir ama teşekkür amaçlı gülümser. Koujaku ise Aoba'ya göz kırpar. Aoba, Koujaku'nun bu hareketi için "bunun hoşuma gittiğine inanamıyorum." der ve Koujaku'nun aksine kendisinin işi olduğunu söyleyerek yoluna devam eder. (*/∇\*)

Yine kuytu bir sokağa giren Aoba, garip bir şey hissettiğini söyleyerek durur. Birinin kendisni izliyormuş izlenimine kapıldığını söyler. Fakat etrafta hiçkimseyi göremez. Bana öyle geldi herhalde diyip, yoluna devam edecekken bir anda ekran kararır.

   Aoba, kendine geldiğinde, kendini bir oyunun içinde bulur. Ren, Rhyme içindeki insan formuyla Aoba'nın karşısına çıkar ve açık bir Rhyme sahasının içine çekildiklerini söyler. Bir anda, kafasında tavşan maskesi olan biri karşılarına çıkar ve Aoba ile savaşmak istediğini söyler. Aoba'ya ilk önce tam ismi ile sonra "Sly Blue" diye hitap eder ve küçük sevimli bir tavşan ordusu kullanarak Aoba'ya saldırmaya başlar.

Aoba, ilk başta nasıl savaşması gerektiğini bilmediğini, daha önce hiç Rhyme'da oyun oynamadığından bahseder. Tavşan, Aoba'ya savaşmasını söyler. Aoba, Ren ile birlikte kaçmaya başlar. İçine girdikleri oyun sahasının logout sistemi kapatılmıştır.

Oyuna bir virüs girer ve Aoba'nın başı yine ağrımaya başlar. Aoba, Ren'e saldırmasını emreder. Tavşan, Aoba'nın karakter özelliklerine bakar. Ren'in eski bir model olamasından dolayı Aoba'nın kendisiyle dalga geçtiğini sanarak sinirlenir. Ren, üç tavşan yok eder ve 12 puan zarar verir. 

Aoba, Ren'e ne emir verdiğini hatırlamaz. Yine başı ağrımaya başlayan Aoba, Ren'e "koru!" emrini verir.  Fakat tavşanlar Ren'e %100 zarar verirler. Ren'i yendiğini düşünen tavşanlar sevinmeye başlarlar ve çekilmek isterler. Fakat Ren çok hızlı bir şekilde gücünü geri toplamaya başlar. İnsan-Tavşan ne olduğunu anlayamaz. Diğer tavşanlar bu durumun büyük bir tehlike arz ettiğini  söylerler. Ekranda "yıkım ve ölüm" yazısı belirir. 

Aoba, çalıştığı iş yerinin karşısındaki sokakta kendine gelir. Yine başı ağrıyordur. Olanları çok iyi hatırlayamadığını söyler. Aoba'nın başı dönmeye başlar ve bayılır. Ren, Aoba'ya yardım getirmeye gider. Aoba evinde uyanır.

Burada save alarak, oyuna ara verdim. 

Bu noktaya kadar, çok önemli bir şey olmasa da oyun oynarken pek sıkmıyor. Aoba büyük ihtimalle, kaçırılan ve hafızası silinerek geri gönderilen çete üyelerinden biri gibi görünüyor. Sürekli başı ağrıması, Ren ve büyükannesi tarafından unutkan olduğu imaları bu fikri destekliyor. 

Aoba'nın ailesi de sanki Platinum Jail'de yaşıyormuş gibi geldi bana. Başka türlü Platinum Jail'i hikayenin gidişatına nasıl ekleyecekler şu an için pek bilemedim. En mantıklı seçenek bu gibi. 

Tavşan kafalı, oyuncunun Aoba'nın ismini ve Rhyme kullanıcı adını bilmesi, Aoba'nın eskiden Rhyme oynadığı ihtimalini kuvetlendiriyor. Ayrıca bu tavşanın oyunun diğer ana karakterlerinden biri olan Noiz olabileceğini düşünüyorum. Renkleri de uyuşuyor hem.

bakalım bakalım ψ(*`ー´)ψ 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder