Pazartesi, Mart 17, 2014

DMMd: Noiz

Eveet, geldik serinin ikinci karakterine. Geriye, 6 karakter ve 13-14 route kaldı. (*ノ・ω・)
Hayır ağlamıyorum.


Serinin asi çocuğu Noiz!
Seiyuusu Satoshi Hino.

Noiz'un hikayesine girebilmek için;


✖︎Söylen

✖︎Üzerinde konuş
✖︎Noiz'e seslen.
✖︎Noiz'in yanına git

seçeneklerini seçmek gerekli.                                                                            ❀


Aoba, büyükannesinin evinden kaçtıktan sonra, arkasından ayak sesleri geldiğini duyup panikler. Polisin peşinde olduğunu düşünerek, arkasına baktığında gelenin Noiz olduğunu görür. İlk başta gelen Noiz olduğu içinde bir hayal kırıklığı yaşar. Noiz, Aoba'yı bir kez daha Rhyme oynamadan rahat bırakmayacağını söyler. 

Bu sırada, bir oyun alanının içine çekilirler. Bilinmedik bir adam ikiliye saldırmaya başlar. Aoba, kendini korumaya çalışır ama Noiz hiçbir karşılık vermez. Aoba'nın hemen yenilmesi üzerine, Noiz adamı tek seferde yener ve Aoba'nın hala oyun oynadığını düşünür.

Bu sırada Haga-san, Platinum Jail'e nerden giriş yapabileceklerinin kordinatlarını Aoba'ya gönderir. Aoba, kordinatları aldıktan sonra Platinum Jail'e giriş daveti alır. Aynı davet Noiz'e de gelir.

Platinum Jail'in girişine geldiklerinde Panda, ikiliye Green Playground'a gideceklerini söyleyerek içeri girmelerine izin verir. Platinum Jail'e girdiklerinde, her taraf atari ve oyun salonu ile dolu olduğunu görürler. Ren, Aoba'ya başka bir lokasyon bilgisi daha olduğunu söyler. Kalacakları yerin orası olduğunu anlarlar ve birlikte buraya giderler. 

Eve ulaştıklarında Aoba yorgun olduğunu söyler ve ilk kattaki koltukta uyuyakalır. Uyandığında Ren'i yanında bulamayınca panikler. Üst kattan ses duyunca yukarı çıkar ve Noiz'u Ren'in sistemini incelerken bulur. Sinirlenip, hemen Ren'i Noiz'un elinden alır. Noiz'e izinsiz Ren'e dokunduğu için çok kızar. Noiz, Ren'i sadece incelediğini, bir virus bulduğunu ve onu temizlediğini söyler. Aoba, Noiz'u dinlemeden bir odaya girer ve Ren'i inceler. Ren'in sisteminde her şeyin normal olduğunu görünce, sakinleşir. Noiz'e haksızlık yaptığını düşünerek, üzülür. 


Noiz'den özür dilemek için dışarı çıktığında, Noiz'in ellinin kanadığını görür ve panikler. Noiz ise önemli olmadığını söyler. Aoba, temizlemek ister, Noiz gerekli olmadığını söyler. 


✖︎Elini temizlemesini söyle

✖︎Lavaboya götür.

Noiz'e elini temizlemesi konusunda ısrarcı olunca, Noiz bunun önemli bir şey olmadığını söyler fakat istemeyerekte olsa, ellerindeki kanı temizler. Ellerindeki kan, Ren'in sistemini incelerken, Aoba'nın aniden Ren'i elinden alması sonucu olmuştur. Noiz, Aoba'nın bir allmate için neden bu kadar endişelendiğini anlamadığını söyler. Aoba bunun üzerine, Noiz'den özür diler fakat Noiz cevap vermez.


Ertesi gün, Aoba sabah erken kalkar ve kahve hazırlar. Noiz kalktığında dünden dolayı biraz tedirgin yaklaşır. Fakat Noiz, her zamanki gibi davrandığını görünce rahatlar ve Noiz'e de kahve yapar. Noiz, kahvenin çok sıcak olmasından dolayı ağzını yakar. Ağzı yanınca kahveyi eline de döker.


Aoba, Noiz'e yardım etmeye çalışırken, sıcak kahve fincanını hala elinde tuttuğunu fark eder. Noiz, Aoba'nın eline vurarak kendi işini kendi halledebileceğini söyler. Aoba, ağzını yaktığını fark edip, ellerini fark etmemesinin garip olduğunu söyler ve sonra, dün için tekrar özür dileyip, Ren'in sistemindeki virüsü sildiği için teşekkür eder. Noiz, önemli olmadığını söyler. Ren'in ilgisini çektiğini ama düşündüğünden daha eski bir model olduğu için hayal kırıklığı yaşadığını söyler.


Bunun üzerine Noiz acıktığını söyleyerek dışarı bir şeyler yemeğe çıkar. Aoba'da onun peşinden gider.

Aoba, Noiz'u bulduğunda, Noiz'un çeşitli yemeklerle dolaştığını görür. Neden bu kadar çok yemek aldığını sorar. İlginç göründükleri için diye cevap verir Noiz ve aldığı yemeklerin isimlerini sormaya başlar. Aoba, bilmediği şeyleri neden aldığını sorduğunda, paranın kendisi için problem olmadığını söyler ve aldıklarının yarısını Aoba'ya verir. Aoba, Noiz'in çok garip olduğunu düşünmeye başlar. Kendi düşüncelerinde kaybolmuşken, kendine geldiğinde Noiz'un yanında olmadığını fark eder. Noiz'u bulduğunda, ara sokakların birinde, bir grup ile kavga ettiğini görür. Gruptakilerden özür dileyerek, Noiz ile birlikte kaçarak kaldıkları yere geri dönerler.

Noiz, Aoba'nın yardımına ihtiyacı olmadığını söyler. Aoba, büyüğü olarak ona göz kulak olması gerektiğini söyler ve Noiz'un iki elininde yara içinde olduğunu görür. Noiz'un nasıl sakin bir şekilde durabildiğini anlamaz ve ilk yardım çantasını getirir. Noiz'in ellerindeki yaraları temizlemeye başlar. Noiz bu durumdan çok rahatsız olur ve Aoba'nın bunu neden yaptığını sorar. Aoba, Noiz'in neden böyle davrandığını anlayamaz. Noiz, hayatı boyunca herkesin kendisine bir amaç ile yaklaştığını söyler ve Aoba'ya amacının ne olduğunu sorar. 

Aoba, bir amacı olmadığını arkadaşların birbirleri için böyle şeyler yaptığını söyler. Bunun üzerine Noiz, Aoba'nın kendisine asıldığını söyler ve Aoba'yı öpmeye çalışır. Aoba, ilk başta karşı çıksa da Noiz'in kendisini öpmesine izin verir. Noiz, "düşündüğüm gibi bana asılıyorsun." gibilerinden bir şey söyler. 


Noiz'in bu söyledikleri karşısında Aoba, ne yapacağını bilemez. Noiz, Aoba'nın sessizliğini haklı olduğu şeklinde yorumlar ve Aoba'yı öpmeye çalışır. Aoba ilk başta karşı koysa bile, Noiz'in kendisini öpmesine izin verir. Olaylar, öpüşmekten daha ileri gitmeye başlayınca Aoba, Noiz'in kendisinden küçük olduğu için yaptığının doğru olmadığını düşünür ve durmak ister. Noiz ise, ikimizde erkeğiz utanacak, sıkılacak bir şey yok diyerek Aoba'yı odasına götürür.

Hala kararsız olan Aoba, Noiz'in odasına geldiklerinde yaptıklarının doğru olmadığını söyler. Noiz ise, "ikimizde erkeğiz çok normal şeyler bunlar" diyerek Aoba'yı ikna etmeye çalışır. 

✖︎Sinirlen
✖︎Konuşmaya çalış

Aoba, Noiz ile sakince konuşmaya çalıştığında ise Noiz, Aoba'yı daha önce yapmadıysan söyle uğraştırma beni tarzı tersleyince, Aoba sinirlenir. Olaylar gelişir (¬‿¬) 

Bu sırada Aoba, Noiz'in acıyı hissedemediğini fark eder. Noiz, sadece tat alma yeteneği olduğunu ve çocukluğundan beri ne olursa olsun hiç acı hissetmediğini söyler. Aoba bunun çok garip olduğunu düşünür.

Ertesi gün, sabah erkenden kaldıkları evi, bir gün önce Noiz'in kavga ettiği grup basar. Noiz ile Aoba, evden kaçarlar. Aoba, ne yapacaklarını bilemezken, Noiz Oval Tower'da Toue'nin planlarını durdurmak dışında başka şansları olmadığını söyleyerek Aoba'yı Oval Tower'a götürür.

Oval Tower'a geldiklerinde Noiz, çıkmaları gereken katın ara bir kat olduğunu söyleyince Aoba, bu kadar şeyi nerden bildiğini merak eder. Noiz, gerekli araştırmaları yaptığını söyler. Çıktıkları kat bembeyazdır. Kulenin, güvenliğinin sağlandığı kattır. Noiz, sistemi kapattıklarında, kule içersinde rahatca dolaşabileceklerini söyler ve sisteme girmeye çalışır. 


Bu sırada Kulenin güvenliğini sağlayan robot köpekler ikiliye saldırmaya başlar. Noiz, işini bitirmek üzere olduğunu söylerken, tavşanları ile hem kendisini hem Aoba'yı korumaya çalışır fakat köpeklerin sayısı her saniye artmaktadır. Köpeklerin, ağızlarından çıkan lazerlerden biri Noiz'e gelecekken Aoba, Noiz'in önüne atlar ve yaralanır. Noiz, sistemi kapatmayı başarır ve köpekler etkisiz hale gelirler. Noiz, Aoba'yı güvenli bir odaya götürür. 

Bir dosya odasına geldiklerinde Aoba Noiz'in çok ses olduğunu fark eder.

✖︎Kızgın görünüyor
✖︎Mutsuz görünüyor

Aoba, Noiz'e neden kızgın olduğunu sorduğunda Noiz, Aoba'nın bunu neden yaptığını anlamadığını söyler. Aoba, arkadaşların birbirleri için böyle şeyler yapacağını söylediğinde Noiz şaşırır. Daha önce hiç arkadaşı olmadığını, çocukluğunu bir odada tek başına, bilgisayar başında geçirdiğini söyler. Bunun üzerine Aoba, artık bir arkadaşı olduğunu ve yalnız olmadığını söyler. Noiz, nasıl karşılık vereceğini bilemez. Aoba'ya odada beklemesini, kendisinin Toue'yi bulup her şeye bir son vereceğini söyler. Aoba ilk başta tek başına gitmesinin çok tehlikeli olduğunu söyler ama Noiz, Aoba'nın bu şekilde yaralanmışken fazla haraket etmemesi gerektiğini söyler. Aoba, istemeyerekte olsa Noiz'in tek başına gitmesine izin verir.

Noiz'un gitmesinin üzerinden uzun bir zaman geçince Aoba endişelenmeye başlar ve Noiz'u bulmak üzere dışarı çıkar. Dışarı çıktığında, güvenlik görevlileri kendisini Toue'nin odasına götürür. 

Toue'nin odasına geldiğinde Noiz'u görür ve yaralanmadığı için sevinir fakat Noiz her zamankinden biraz farklı görünüyordur. Toue'nin saldır emriyle Noiz, Aoba'ya saldırmaya başlar. Aoba karşılık vermeye çalışır fakat çok başarılı olamaz. Bu sırada Noiz'in de Mizuki gibi bilincinin kapalı olduğunu fark eder ve gücünü kullanarak Noiz'in beynine girerek Noiz'u kurtaracağını söyler. 

Aoba, Noiz'in beynine girdiğinde oyun en başından pixellendirilmiş bir şekilde tekrar başlar. Fakat Noiz'un olduğu karelerde Noiz yerine bir karalama vardır. Oyun, Noiz'ın anılarına geldiğinde Aoba kendini kapkaranlık bir odada bulur. İlk başta nerede olduğunu ve ne yapması gerektiğini hatırlayamaz. Fakat sonra, odanın ilerisinde çok sönük bir ışık görür. O ışığa doğru yürümeye çalışır fakat bir şeyler ona engel olmaktadır. Bu sırada, Noiz'un anılarında olduğunu ve onu kurtarması gerektiğini hatırlar. Noiz'u kurtarmam lazım diyerek, güç kullanarak ilerlemeye çalışır, karanlık ilk başta Aoba'nın ilerlemesine engel olsa bile, Aoba'nın inadı karşısında, Aoba'nın ışığa doğru ilerlemesine izin verir.

Aoba, ışığa ulaştığında, zincirlere vurulmuş bir şekilde Noiz'u bulur. Noiz'u zincirlerden kurtarmaya çalışır fakat, Noiz'e yaklaştıkca başı ağrımaya başlar. Noiz'e onu kurtarmadan burdan gitmeyeceğini söyler. Aoba konuştukca, zincirler haraket etmeye başlar. Aoba, son olarak Noiz'e yalnız değilsin ben varım der ve Noiz, Aoba'ya sorular sormaya başlar.

Daha iyi hissetmek istiyor musun? ➤ Evet  ➤Evet
Vazgeçmek mi istiyorsun? ➤Evet ➤ Evet
Dinlenmek mi istiyorsun? ➤ Evet ➤ Evet
Uyumak mı istiyorsun? ➤Evet ➤ Evet
Uyanamaz mıyım? ➤Evet ➤Evet
Artık vazgeçebilir miyim? ➤Evet ➤Evet
Şimdi durabilir miyim? ➤Evet ➤Hayır.  

En son soruda, evet dendiğinde, bu soruları Noiz 3-4 kez daha soruyor. Hayır denirse, oyun otomatik olarak ana menüye geri dönüyor.
3-4 tekrardan sonra, Noiz bu sefer, oyunun sonunu belirleyecek soruları sormaya başlıyor:

Duramaz mıyım? ➤Evet ➤Hayır
Ne olursa olsun? ➤Evet ➤Hayır
Asla? ➤Evet ➤Hayır
Neden? Çünkü yapmamalısın Çünkü bu iyi olmaz
Neden iyi olmaz? Çünkü bu yanlış Çünkü sıkıcı

Mutlu Son:

Aoba, Noiz'u tutsak olduğu zincirlerden kurtarmayı başarır ve Noiz kendine gelir. Noiz kendine gelince, yakalanıncaya kadar kuleye yerleştirmiş olduğu patlayıcıları patlatmaya başlar. Toue, kaçar. Kule yıkılırken Aoba ve Noiz de kuleden zorlukla kaçarlar.

Kule yıkılınca, Toue'nin planları ortaya çıkar ve ada halkı tekrar bir arada yaşamaya başlarlar. Noiz ağır yaralandığı için hastaneye kaldırılır. Aoba, düzenli olarak hastaneye ziyaretine gider. Tedavisi sırasında, Noiz'un hissizlik problemine de çare bulunur. Noiz, bir şeyler hissetmenin çok garip olduğunu fakat hissedebiliyor olmaktan çok mutludur. İlk hissettiği şeyin Aoba olmasını istediğini söyler. Olaylar gelişir (¬‿¬) 

Birkaç hafta sonra Noiz taburcu edilir. Taburcu edildikten sonra Aoba, bir daha ondan haber alamaz. Her yerde araştırır fakat Noiz ile ilgili hiçbir bilgiye ulaşamaz. Aradan üç ay geçer. Aoba, artık Noizden umudunu kesmişken, Noiz piercingleri çıkarmış takım elbiseli bir şekilde geri dönmüştür. 

Ailesinin yanına, Almanya'ya, geri döndüğünü ve aile işinde çalışmaya başladığını söyler. Aoba'yı da yanında götürmek istediğini söyler. 

Re:connect'de ise, Aoba bu kararı tek başına veremeyeceğini büyükannesini tek başına bırakmak istemediğini söyler. Noiz, Aoba'nın büyükannesine giderek, hayatının geri kalanını Aoba ile birlikte geçirmek istediğini söyler. Büyükannesi ise, Aoba'nın da gerçekten istediği şey buysa benim için bir problem yok der. Noiz ile Aoba, sonsuza kadar mutlu yaşarlar.

Only Finally There is the Free End.

Bad Ending:

Eğer son iki soru da yanlış cevaplar verilmişse Noiz son bir soru daha soruyor.

Nasıl bir dünya istiyorsun?  ➤Gerçek bir dünya  ➤Daha iyi bir dünya.
Gerçek Dünya(re:connect);

Aoba, Noiz'u kurtarmayı başaramaz ve beyninde hapsolur. Hapsolduğunda, Noiz'un yalnızlığının nerden geldiğini öğrenir. 

Noiz, küçüklüğünde acıyı hissedemediğini fark ettiğinde, başkalarınında öyle olduğunu düşünerek çevresindeki herkese zarar vermeye başlar. Bunun üzerine ailesi, Noiz'un problemli olduğunu düşünerek bir odaya kapatırlar ve Noiz'u tek başına odada yaşamaya terk ederler. Noiz ilk başlarda, ailesine karşı çok dirensede, bir süre sonra hiç kimseye ihtiyacı olmadığını düşünmeye başlar ve evden kaçarak Japonya'ya gelir.

Aoba ise, Noiz'un bu yalnızlığında acı çekerek yavaş yavaş Noiz ile birlikte ölüme terk edilir.

Feel your Noise.


Daha iyi bir dünya seçeneği seçilirse;Oyun 8-bit olarak başlar. Aoba ve Noiz her zamanki hayatlarına devam ediyorlardır. Bu sırada Akushima gelir. Onunla pokemon tarzı bir oyun oynarlar. 

Akushima'ya zarar verdikce, güçleri ve yetenekleri artar. Akushima'yı yendiklerinde, Akushima dükkandan koşarak kaçar. Aoba ters bir şeyler olduğunu hissettiğini söyler. 

Noiz ise her şeyin olması gerektiği gibi olduğunu söyler.

Aoba, bu konuda ıssrarcı olunca, Noiz daha seninle Rhyme oynayacağız diyerek bir yere götürmeye başlar. Aoba, Noiz'e kendisini dinlemesini söyler fakat Noiz dinlemez. Oyun bu şekilde biter.

 Your Reply. (re:connect)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder