Salı, Nisan 08, 2014

DMMd: Mink


Sıradaki karakterimiz Mink! Hikayedeki en sevilmeyen ve oynayanlar tarafından tepki alan karakter.

Seiyuusu Mikaye Kenta.

Hikayesine girebilmek için;

✖︎Teklifi kabul et,
✖︎Mink'e seslen,
✖︎Mink'i dinle,

seçeneklerini seçmek gerekli.

Mink'in hikayesi beni oldukça rahatsız ettiği için olabilecek en kısa şekilde anlatıp, Clear'e geçeceğim.

Mink, dindar bir aileden geliyordur ve yaşadıkları yerin yerlileri olarak (Amerika olarak tahmin ediyorum) bitkilerden ilaç yapıyorlardır ve bu konudaki en başarılı ailelerden biridir. Ailesi, insanları kontrol edebilecek bir ilacı keşfeder ve bunu öğrenen Toue, Mink'in bütün ailesini öldürür ve yaşadığı bölgeyi yaşanmayacak bir hale getirir. Mink'de Toue'den intikam almak için Midorijima'ya gelir ve intikamını alabilmek için ihtiyacı olan her şeyi toplamaya başlar. (Çetesi, Aoba vs.)

Virus, Aoba'ya kaçması gerektiğini söylediğinde Mink, Aoba ile birlikte gelir. Çünkü Aoba'nın Mink'e büyükannesini kurtardığı için borcu vardır. 

Birlikte Platinum Jail'e girdiklerinde kalacakları yere giderler. Birkaç saat dinlendikten sonra Mink, Aoba'ya hazırlanmasını söyler. Aoba neden olduğunu sorduğunda,

✖︎Hemen Hazırlan,
✖︎Nereye gideceğinizi sor,

Nereye gideceğini sorduğunda Mink, Aoba'yı hırpalar ve hazırlanmasını söyler. Odadan çıkınca, akli karışmış olan Aoba, hemen arkasından hazırlanmaya başlar. 

Aoba, Mink'in bir gece klübüne gittiğini görür ve peşinden gider. Gece klübünde, etraftaki uyuşturucu ve sigara kokularından rahatsız olur ve bayılır. Kendine geldiğinde, uyuşturucunun etkisiyle kendinden geçer. Mink, Aoba'yı bulduğunda, Aoba Mink'den kendisini "parçalamasını" ister.

Bunun üzerine Mink, Aoba'yı gece klübünün arka koridorlarından birine götürür. Kendisinde olmadığını bildiği halde, Aoba kendisine geldiğinde tarif ettiği "utanç verici ve acı" bir şekilde olaylar gelişir.

Aoba, bayılır. Mink, her şey bittikten sonra Aoba'yı taşıyarak kaldıkları eve götürür ve salonun ortasına sert bir şekilde yere bırakır. Aoba'nın kendisine gelmesi için bir kaç kez tokat atar. 

Aoba, kendine geldiğinde Mink bir şey demez ve odasına gider. 

Ertesi sabah Aoba, uyandığında Mink'in telefonda konuştuğunu duyar. Mink, Aoba'nın uyandığını fark ettiğinde halletmeleri gereken küçük işler olduğunu söyleyerek hazırlanmasını söyler  ve Aoba'yı beklemeden evden çıkar.

Mink, Aoba'yı üyelerini gizlediği yere götürür. Burada Toue'e karşı planları üzerinden konuşurlarken, Akushima gizlendikleri yere basar. Mink, Aoba'ya küçük bir silah verir ve kullanmasını ister.

✖︎Bir şey deme
✖︎Silahı kullanmakta tereddüt et

Aoba, silahı kullanmak istemeyince, kargaşada patlayan patlayıcıların dumanı yüzünden etrafda neler olup bittiği görünemez hale gelir. Aoba, herkese sakin olmasını söyler. Polisler ve Mink'in grubunun üyeleri birbirlerine saldırmayı bırakırlar. Mink Aoba'yı kargaşadan uzaklaştırır.

Eve geri döndüklerinde, Aoba gücünü kullandığı için kendini kötü hissettiğini söyleyince, Mink sinirlenerek, Aoba'yı duvara sıkıştırır. Kendisi dışında hiçkimse için üzülmemesi gerektiğini ve kimsenin onu suçlamadığını söyler. Mink, Aoba'ya direnme gücü yoksa, o gücü kendisi zorla çıkaracağını söyleyer.

Aoba, nefes almakta zorlandığı için bayılır. 

Kendine geldiğinde, Mink'in gene birileri ile telefonda konuştuğunu duyar. Mink'in odasına gittiğinde, Mink'in allmate'i Tori, Aoba'nın geldiğini söyler. Mink, Aoba'ya bir usb verir ve bunu Ren'e kurmasını söyler. Aoba, usbnin ne olduğunu sorduğunda Mink bilmediğini söyler. Bunun üzerine Aoba, karşı çıkar Ren'in kendisi için önemli olduğunu söyler. Ren, usbnin içinde kendisine zarar verebilecek bir dosya bulunmadığı için sorun olmayacağını söyler. Bunun üzerine Aoba, dosyaları istemeyerek, Ren'e yükler. 

Mink, bir sonraki emrine kadar Aoba'nın odasına kalmasını söyler. Aoba, neden olduğunu sorduğunda cevap vermez. Mink'in davranışlarına daha fazla dayanamayan Aoba, çantasını da alarak evden çıkmaya çalışırken Mink'e yakalanır. 

✖︎Ne yapacağımı bilmiyorum
✖︎Diren


Aoba, Mink'e direndiğinde Mink, Aoba'yı yere atarak boğmaya başlar. 

Mink, Aoba'ya kendisine direnmesini söyler ama Aoba'ya yavaş yavaş savaşmayı bırakır ve direnci zayıflar. 

Bunun üzerine, Aoba'nın direnci zayıfladıkça içindeki yok etme dürtüsü ortaya çıkmaya başlar.
Mink, Aoba'nın kokusunun değiştiğini söyler ve karşısındakinin başka biri olduğunu fark eder.
Diğer Aoba, Mink'in kendisine yaptıklarının farkında olduğunu ve kendisinden ne istediğini sorar.

Mink, yaptıklarının diğer Aoba'nın hoşuna gittiğini fark edince durur ve bu Aoba'daki bu ani karakter değişikliğinden tedirgin olur. Diğer  Aoba, bu yaptıklarının karşılığını Mink'e fazlasıyla vereceğini söyler. 

Bir sonraki sahnede Aoba, Mink'in odasında uyanır. Mink'i dua ederken görür ve neden dua ettiğini merak eder. Bu sırada Aoba, Mink'in tarçın koktuğunu fark eder. Mink duası bittiğinde, odadan çıkarken Aoba'nın saçlarını okşar. Aoba uyumaya devam eder.

Ertesi sabah, uyandığında Mink'i televizyon izlerken bulur. Mink'in grup üyeleri yakalanmıştır ve Toue tarafından terörist ilan edilmişlerdir. Mink buna çok sinirlenir ve Oval Tower'a gitmesi gerektiğini söyler. Aoba, kendisininde geleceğini söyler. Mink çok istemeyerek kabul eder.Kuleye gittiklerinde, Toue'nin olduğu odaya ulaştıklarında, Toue'nin korumaları ile karşılaşırlar.
Korumalar bir şarkı söylmeye başlar ve Mink, kendinden geçmeye başlar. Aoba, şarkının  Mink'in bilincini kapattığını fark eder ve bilincine girerek onu kurtaracağını söyler.

Aoba, Mink'in bilincine girdiğinde kendini bir yangın alanında bulur. Etrafta bir sürü ölü ve kontrolden çıkmış bir yangın vardır. Aoba, ağlayan bir çocuğun sesini duyar. 

✖︎Çocuğu kurtar
✖︎Hiçbir şey yapma.

Bu seçenekleri oyun birkaç kez soruyor ve her seçenekte Aoba, daha fazla tereddüt ediyor. Çocuğu kurtar denilirse, Aoba çocuğu kurarıp, Mink'i bulmaya gidiyor. Mink'i zincirlere bağlanmış bir şekilde buluyor. 

Mink'e yaklaşmaya çalışır fakat zincirler izin vermez. 
Aoba, Mink'e özgür olabilirsin dediğinde Mink'in zincirleri kırılır. Mink, Aoba'ya burdan çıkmaları gerektiğini söyler ve Aoba'yı yangın alanına geri götürür.

re:connect

Alana gittiklerinde Mink, Aoba'ya bir insanın ruhunun kafasında olduğunu ve Aoba'yı kurtaracağını söyler. Bunun üzerine Aoba yanlış bir şeyler olduğunu fark eder. Aoba'nın kafasını koparmaya çalışırken, diğer Aoba karşı koymaya başlar. Mink'i kafasını koparması konusunda destekler. Mink, önce Aoba'ya tecavüz eder sonra da kafasını koparır.

Sandy Weeds.


Hiçbir şey yapma seçeneği seçildiğinde, Aoba daha fazla oyalanmaması gerektiğini söyleyerek Mink'i bulmaya gider. Mink'i zincirlerinden kurarır.

Mink'in bilinci yerine geldiğinde Aoba'ya borcunu ödediğini ve kuleden bir an önce çıkması gerektiğini söyler. Aoba, istemeyerek de olsa kuleden çıkar. Kuleden çıktıktan kısa bir süre sonra kule yıkılır. Yıkıntılarda Mink'i bulamazlar. Toue'nin planları ifşa olduğu için, Toue etkisiz hale getirilir. Mink'in adamları serbest bırakılır.Aoba, Mink'in ölmediğini düşünür ve Mink'in bilincinde bulduğu yere gitmeye karar verir.
Oraya gittiğinde herkese Mink'i sorar. Uzun aramalar sonucunda Mink'i gören birini bulur ve Mink'in nerde olabileceğine dair bir ipucu elde eder.

Kişinin söylediği yere gittiğinde Mink'i bulur. 

Only finally there is the free end.

re:connect

Mink, Aoba'ya neden geldiğini sorar. Aoba, konuşmaları gerektiği şeyler olduğunu söyler. Mink cevap vermez ve ormandaki evine geri döner. Aoba, Mink'i takip eder. 

Mink'e aslında kendisini gösterdiği kadar kötü biri olmadığını, aradan geçen zaman içerisindeki düşüncelerinde bu sonuca vardığını söyler. Mink Aoba'ya gitmesini söyler. Aoba konuşuncaya kadar gitmeyeceğini söyler. 

Aoba, 6 ay- 1 senelik zaman dilimi içerisinde Mink'in evinde kalır ama Mink, Aoba orda yokmuş gibi davranmaya başlar. Mink'in eve geç geldiği bir gece, Aoba, sobayı yakmayı unutmuş bir şekilde uyuya kalır. Mink kendisini uyandırır. Aoba, donarak ölmek üzeredir. 

Mink, Aoba'nın ısınmasına ve kendisine gelmesine yardım eder. Bunun üzerine Aoba, Mink'e düşüncelerini söylemeye başlar. 

Mink, Aoba'yı kirletmek istemediğini söyler. Aoba, öyle bir şey yapacağını düşünse buraya gelip bu kadar süre kalmayacağını söyler.

Sonsuza kadar mutlu yaşarlar.

Milky Way

Ben oynarken şahsen, bir an önce bitsin diye düşündüğüm tek hikaye buydu. Özellikle Aoba'nın kafasını kopardığı kısımda ilk başta ne olduğunu bile tam anlayamadım.

Fandom içerisinde Mink konusunda ikiye bölünmüş bir topluluk var.

Virus ve Trip'in hikayesi ile Mink genellikle birbiriyle kıyaslanıyor. Her ne kadar hikayeler birbirine benziyor olsa da, ben aralarında çok ufak bir fark olduğunu düşünüyorum. Bu farka da Virus ve Trip'in hikayesine sıra geldiğinde bahsedeceğim.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder