Cumartesi, Mayıs 31, 2014

DMMd: Virus and Trip (+18)Veee, sıra Virus ve Trip'de!

Virus, Junji Majima; Trip ise, Tomoyuki Higuchi tarafından seslendiriliyor.
Virus ve Trip'in hikayesine girebilmek için 4 ana karakterin iyi ve kötü sonlarını bitirmiş olmak ve oyunun gerçek hikayesine girmek gerekli.

Oyunun gerçek hikayesine girebilmek içinse, dört karakteri bitirdikten sonra oyuna en başından başlamak gerekli. Bu sefer oyunda, ilk seferden daha fazla seçenekler çıkıyor. Seçeneklerin çoğu Ren ile ilgili.

Noiz ile ilk karşılaştıklarında Ren'i koru. vs. tarzında.

Ve sanırım gerçek hikayeye girebilmek için bütün seçeneklerde doğru cevapları seçmek gerekli. Çünkü oyun beni iki kere yine karakterlerin hikayelerine yönlendirmişti.

Doğru seçenekler seçildikten sonra, Akushima; Aoba'nın evine Aoba'yı tutuklamak için geldiğinde Aoba, tek başına kaçarak Platinum Jail'e girer.

Platinum Jail'e girmeden önce Noiz'un hikayesinde çıkan ve kim olduğu bilinmeyen kişi tarafından Rhyme'a çekilir ve savaşmak durumunda kalır. Ren'in sistemi küçük bir hasar alır.

Platinum Jail'e girdiklerinde Aoba, gördüklerinden çok etkilenir. Platinum Jail'in anlatıldığı gibi göz kamaştırıcı bir yer olduğunu söyler ve dükkanları gezmeye başlar. Allmate'ler için ürünler satılan bir dükkana girer ve yeni modelleri gördüğünde teknolojinin düşündüğünden daha fazla geliştiğini söyler ve Ren'in hasarını gidermeye yarayacak bir şeyler bulmaya çalışır fakat Ren çok eski bir model olduğu için bulamaz.

Bunun üzerine Ren, Aoba'dan kaçar ve Aoba, Ren'i bulabilmek için peşinden gider. Aoba, Ren'i ararken bir ara sokağa girer.

Sokakta Sei ile karşılaşır. Sei'nin çok tanıdık geldiğini düşünür. Sei'ye bir köpek görüp görmediğini sorar ama Sei cevap vermez. Kafasını kaldırıp baktığında Aoba, Sei'nin gözlerinin çok garip olduğunu düşünür ve Sei yok olur.


Aoba, Ren'i bulur ve kalacakları eve giderler. Eve giderlerken sokaklarda Toue'nin birkaç gün içerisinde çok büyük bir açıklama yapacağına dair afişler görürler. Eve gittiklerinde, Aoba televizyon'da Toue'nin konuşmasını duyar.

Ertesi gün Toue'nin açıklama yapacağı alana giderler. Toue, burada ada'nın geri kalanını nasıl imha edeceğini anlatır ve insanlar Toue'ye destek olurlar. Aoba, duyduklarına inanamaz ve çok sinirlenir.

Toue'nin arkasında, dün karşılaştığı kişiyi görür ve o anda ışıkların patladığını hisseder. Işıklar patladıktan sonra insanların daha neşeli bir şekilde tezahürat ettiklerini fark eder ve herkesin hipnotize edildiğini anlar. Büyükannesi ve diğerlerine ulaşmaya çalışır ama ulaşamaz. Bunun üzerine kuleye tek başına girip, Toue ile yüzleşmeye karar verir.

Kuleye girdiklerinde Ren'in garip davranmaya başladığını fark eder ve sistemine girdiğinde bir virusün Ren'in sistemini ele geçirdiğini görür. Ren'e eve döndüklerinde onu eski halinden daha iyi yapacağına söz verir ve Ren'den biraz daha dayanmasını ister. Ren elinden geleni yapacağını söyler. Kuleye girdiklerinde Toue'nin odasını ararlarken Toue'nin kutlama için parti verdiği salona girerler ve Ren burda yine Aoba'dan kaçar. Aoba, Ren'i yakalamaya çalışırken güvenlik görevlileri Aoba'yı fark eder. Aoba, kaçmaya başlar. Kaçarken, birinin kendisini çağırdığını duyar ve bir laboratuara girer.

Burada Aoba, büyük tüpler içinde hapsedilmiş insanlar ve tanımlanamayacak cisimler görür. Cisimler, Aoba'dan kendilerini yok etmesini ister. Bu sırada Aoba'nın başı yine ağrımaya başlar ve laboratuara başkalarının girdiğini duyar. Dönüp baktığında arkasında Morphine üyeleri ve liderleri; Virus ve Trip'i görür.

Virus burada, Aoba'ya gerçekleri anlatmaya başlar.

Sei ve Aoba, Toue'nin insanlığı ele geçirmek için yaptığı ve başarılı olan ilk insan deneyleridir ve ikizlerdir. Fakat Aoba küçükken ölmüştür ve bu yüzden Toue, Aoba'yı çöpe atmıştır. Aoba'nın büyükannesi Tae, Aoba'yı tekrar çalıştırabileceğini düşünerek yanına alır ve Aoba'nın hala yaşadığını fark eder. Fakat bir süre sonra, Aoba'yı bir kilise/çocuk yurduna bırakır. Aoba bir şekilde Tae'ye geri döner.

Toue, Sei üzerinde uzun yıllar deneyler yapmıştır bu yüzden de Sei artık güçsüz düşmüştür ve ölmek üzeredir. Toue, Sei'nin gözleri ile insanları hipnotize etmesi sayesinde bütün dünyayı kolay bir şekilde ele geçirmeyi hedefliyordur.

Virus ve Trip ise, Toue'nin üzerinde deney yapabileceği "insanlar" bulmak ile görevlidirler. Aoba'yı ilk gördükleri zaman, Aoba'nın da Sei gibi olduğunu anladıklarını ama Aoba'yı kendilerine saklamaya karar verdiklerini anlatırlar. Çünkü Aoba'nın "fanıdırlar."

Aoba, ilk başlarda Virus'in söylediklerine inanmak istemez.

Burada, Trip, Aoba'yı dövmeye başlar. Eğer Aoba karşı koymaz ve pes ederse, oyun Virus ve Trip'in kötü sonu ile sonlanıyor. Karşı koyarsa; Noiz, Koujaku, Clear ve Mink Aoba'yı kurtarmaya geliyorlar.

Aoba, pes eder.

Virus ve Trip, Aoba'yı kişisel seks köleleri olarak evlerine hapsederler.

Masculine Devil.


re:connect

Aoba, yere zincirlenmiş bir şekilde uyanır. Zaman ve yer kavramının kalmadığından bahseder. Virus ve Trip'in kendisini sürekli olarak bu şekilde zincirleyerek uzun süreli bir yerlere gittiğinden bahseder.

Bu sırada Virus ve Trip eve gelirler. Aoba'nın pis olduğunu söyleyerek onu banyoya götürürler. Banyo'da Virus Trip ile nasıl tanıştıklarını anlatır.

Virus ve Trip, Toue'nin kendisi için çalışacak özel kişiler yaratabilmek için kaçırılmış çocuklar arasındadır. Trip, herkes ile kavga eden sorunlu biriyken Virus, kimseyle konuşmayan sessiz sadece kitap okuyan biridir.

Bir gün, Trip Virus ile tanışır ve onun herkesten daha temiz olduğuna karar verir ve Virus'u takip etmeye başlar. Zaman içerisinde görüntüsünü de Virus'e benzetir.

Aoba ile ilk Rhyme yaptığı yıllarda tanıştıklarını anlatır ve Aoba'yı bulduktan sonra onu detaylıca araştırıp, her zaman çok yakından takip ettiklerini anlatırlar.

Banyodan çıktından sonra Aoba'nın gözünü bağlarlar ve Aoba'dan birinin elini seçmesini söylerler.

Trip(sağ), Virus(sol)  <-- mesela.

Sağ'ı seçtiğinizde geceyi Trip'in yanında geçireceksiniz demek oluyor. Aoba, Trip'i seçtiğini fark ettiğinde tedirgin olur ve geceyi Virus ile geçirmek istediğini düşünür.

Trip'in odası şekerler, çikolatalar ve pastalar ile doludur. Trip, Aoba'ya aç olup olmadığını sorar. Aoba aç olmadığını söylediğinde Aoba'ya zorla şekerlemeleri yedirerek boğar. Aoba'ya yeni bir tasma aldığını söyler ve tasmasını takıp, Aoba'ya beğenip beğenmediğini sorar.

Şekerlemelerden sonra dişlerini fırçalaması gerektiğini söyler ve bu sefer diş fırçasıyla Aoba'yı boğmaya çalışır. Aoba, Trip'in hep böyle olduğunu ve küçük bir çocuktan farkı olmadığını söyler.
Trip'e neden hala Virus ile birlikte olduğunu sorduğunda, Trip; "biz ne arkadaşız, ne aileyiz ne de sevgiliyiz; sadece birbirimizden nefret etmiyoruz." der. Aoba, pes etmiş bir şekilde Trip'e karşı koymaz.

This Immortal.

Aoba, Virus'ü seçtiğinde, seçtiğinin Trip olmamasından mutlu olduğunu söyler. Fakat, her ne kadar Virus ikili içindeki "iyi" olan olsa da, Virus'un sürekli gülümsemesine rağmen çok soğuk biri olduğunu düşündüğünü söyler ve Virus'ün emirlerine hayır demekten ne kadar korktuğunu anlatır.

Bir keresinde Virus'ün kendisine verdiği bir emre hayır dedikten sonra Virus'ün kendisini karanlık bir odaya üç hafta kilitlediğini her ne kadar ağlasa, bağırsa da hiçbir şekilde kendisini odadan çıkarmadığını anlatır.

Virus, yoğun günlerden sonra gecelerini Aoba ile birlikte geçirebildiği için çok mutlu olduğunu söyler. Virus önce biraz alkol ile stres atması gerektiğini söyler, Aoba'dan kendisini hazırlamasını ister. Aoba, bunun ne kadar utanç verici ve küçük düşürücü bir şey olduğunu düşünür fakat, hayır diyemez.

Bu sırada, Virus'e neden hala Trip ile birlikte olduklarını sorar. Virus, Trip'in kendini taklid eden küçük bir çocuk olduğunu ama kendisine rahatsızlık vermediğini söyler ve kendisinin Trip'ten aslında 6 yaş büyük olduğunu öğreniriz.

Oyun, Aoba'nın Virus ve Trip'in yanında daha ne kadar köle olarak kalacağını sorgulamasıyla biter.

HOLO GHOST.yalnız yazarken utandım dlfkghlsdkhglskdfhglksdg.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder