Pazar, Haziran 29, 2014

Tonari no Seki-kun | YF Blog Tur


Anime Adı: Tonari no Seki-kun
Bölüm sayısı: 21
Bölüm süresi: 7dakika
Yayın Tarihi: 6 Ocak - 26 Mayıs 2014
Tür: Komedi, Okul

"Orijinal manga Seki-kun olarak bilinen bir çocuğun yanında oturan Yokoi adlı bir kız etrafında döner. Ders esnasında, Seki-kun derse kulak vermez ve bunun yerine ilginç küçük dikkati başka tarafa çekici şeyler yapmaya devam eder, mesela sırasında kumu çenterek golf sahası ve deliği ile uğraşma ya da kağıt shogi taşlarıyla çarpıcı bir savaşa girme. Yokoi genellikle kendini onun oyunlarıyla isteksizce ilgilenirken bulur, her zaman sonunda başları öğretmenle derde giriyor olsa bile!" (Türkanime)


Evet, bir başka seri ile yine geri geldik.

Bu yazıyı yazmaya başlarken ilk düşündüğüm şey bu seferki tanıtım yazısını benim yazmayışım oldu :D bi garip geldi halbuki hep ben yazardım.

Şimdi, ben seriyi beğenmedim ve oldukça da sıkıcı buldum. Çizimler zaten çok baştan savma olmuş.

Bir de şeyi anlayamadım; hani 7 dakikadan 24 bölüm yapmak yerine adam gibi 24 dakikadan en azından bir 10 bölüm yapsalarmış ya en azından herkes rahat ederdi gibime geliyor.

Serinin büyük çoğunluğu Seki ve Yokoi'nin oturdukları sınıfın arka sıralarında geçiyor. Yokoi sürekli konuşuyor ama Seki-kun'un sesini duyan cennetlik. Arada, başka öğrenciler çıkıyor ama onlarda aynı Seki-kun gibi ha var ha yok pek fark etmiyor.

Kısaca, çok izlenmeye değecek bir seri değil gibi. Zaten yapsak mı yapmasak mı çok çelişkide kalmıştık.

Bu sanırsam kış sezonundandı bahar sezonunda tekrar görüşmek üzere!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder