Çarşamba, Ekim 29, 2014

DMMd: AnimeEveet, niyetim Dramatical Murder yazımı Anime başlamadan önce bitirip, Anime incelemesiyle bitirmek istiyordum ama bazen, bazı şeyler istediğimiz gibi olmuyor.

Neyse, zaten şu an Ren'in route'unu yazmak istesem bile, artık doğru düzgün hatırlayamadığım için yazamam; ama anime genel hatlarıyla Ren'in route'u üzerinden gitti.

Diğer animeye uyarlanmış BL seriler göz önüne alınırsa, DMMd Animesi hiç fena sayılmazdı. Ama bence vasattan biraz halliceydi.

Mink, oldukça geri planda kalmıştı. Belki de route'unun çok şiddetli içerikli olmasından dolayıdır. Noiz ve Clear, normalde olmadıklarından daha tatlı gösterilmişlerdi. Koujaku ise, hiçbir işe yaramayan bir karakter olarak kaldı. Bence Animede Sei'ye daha fazla ağırlık verebilirlerdi. Virus ve Trip'in bütün olaylardaki ağırlıkları kısaca geçiştirildi. Animede sevdiğim tek şey Toue'nin nasıl düşündüğüne fazla yer verilmesi oldu.

Anime, ilk bölümde animasyon ve kalite olarak gayet güzel başlamıştı ama o meşhur üçüncü bölümden sonra, kaliteyi toparlayamadılar ne yazık ki...

OP'yi pek beğenmesemde, ED oldukça güzeldi. DMMd deyip de GOATBED'i kullanmasalardı zaten çok ayıp olurdu. Fakat, nedense bu sefer karakter şarkılarını beğenmedim. Hem ilk hem de re:connect'deki bütün şarkıları beğenmeme rağmen bu sefer şarkılar bana pek bir şey ifade etmediler. Gene aynı sanatçılar olmasına rağmen.

Neyse, ortalama bir anime uyarlamasıyla bence geçerli bir not almayı hak ediyor.

Oyundaki Bad End'leri de DVD setleriyle OVA olarak yayınlayacaklarının da dip notunu düşeyim. Koujaku ve Noiz'unkileri resmi twitter sayfasında görmeniz mümkün. Acaba Virus ve Trip'i de uyarlar mı ki D: ...?

Bu güzel (!) yazı dizime, oyunu bitirince çıkan resimlerle son veriyorum.

Oynayın, oynatın anacım.


bir de son olarak şunu koymazsam ölürüm;
Ren'in seiyuusu Takeuchi Ryouta, Vocaloid GUMI'nin Poker Face isimli şarkısını coverlamış.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder